ČKRF » Městský parkovací systém » Parkování zájezdových autobusů

Parkování zájezdových autobusů

Systém parkování zájezdových autobusů tvoří centrální odstavné parkoviště autobusů (P-BUS) nacházející se v okrajové části města a centru blíže položený výstupní a nástupní terminál (BUS-STOP), který slouží pouze pro krátkodobé zastavení autobusu umožňující výstup a nástup cestujících.

UPOZORNĚNÍ PRO PŘEPRAVCE A JEJICH ŘIDIČE:

  • Při příjezdu (odjezdu) do města slouží pro výstup (nástup) cestujících výhradně výstupní a nástupní terminál (BUS-STOP)
  • Parkoviště (P-BUS) je určeno pouze pro odstavení prázdného autobusu a není uzpůsobeno pro bezpečný pohyb většího počtu osob
  • Na území města je dopravním značením umožněno parkování autobusů pouze na vyhrazených parkovištích

NONSTOP PARKOVIŠTĚ pro autobusy: P-BUS - „V Lomu“

Cena parkování autobusu: 
za každou započatou hodinu: 100 Kč
   
Cena parkování za 1 den (24 hodin) 600 Kč
Sankční poplatek za ztrátu parkovacího lístku 600 Kč

 

PRAKTICKÉ INFORMACE - MANUÁL PRO AUTOBUSOVÉ DOPRAVCE, SKUPINOVÁ TURISTIKA ČESKÝ KRUMLOV

Výstupní a nástupní terminál (BUS-STOP)

Je situován na Chvalšinské ulici (silnice I/39 Č. Budějovice - Volary) při výjezdu z centra města směrem na Volary, Prachatice.

Jedná se o jediné regulérní místo pro bezpečné nastoupení a vystoupení cestujících ze zájezdových v Českém Krumlově v relativně pohodlném pěším dosahu centra města.

Terminál lze dosáhnout sledováním naváděcího systému s cílovou informací "P-BUS". Terminál se potom nalézá cca 300 m před vlastním BUS-Parkingem. (Při příjezdu od Volar a Prachatic potom 300 m za BUS-parkingem).

Terminál je v celoročním provozu. V denních hodinách je přítomna obsluha.

Celková kapacita je 8 stání a maximální povolená doba pro nastoupení a vystoupení osob je 30 minut. Zastavení pro nastoupení a vystoupení osob v této časové lhůtě, v případě překročení povolené doby je účtován sankční poplatek.

Terminál je ve stavu před zásadní rekonstrukcí. V současné době je nejbližší veřejné WC na parkovišti "P1" (Jelení zahrada), což je cca 250 m chůze směr centrum. Nejbližší občerstvení je přímo v areálu parkoviště.

Centrální parkoviště autobusů (P-BUS)

Je situováno na Chvalšinské ulici (silnice I/39 Č. Budějovice - Volary) při výjezdu z centra města směrem na Volary, Prachatice.

Jedná se o jediné parkoviště v Českém Krumlově specializované pro bezpečné odstavení zájezdových autobusů při návštěvě města.

Na území města platí zákaz parkování autobusů mimo vyhrazená parkoviště BUS.

Parkoviště lze dosáhnou sledováním naváděcího systému s cílovou informací P-BUS.

Parkoviště je v celoročním nepřetržitém provozu.

Celková kapacita je 31 stání.

Parkoviště je určeno pouze pro odstavení prázdného autobusu a není uzpůsobeno pro bezpečný pohyb většího počtu osob.

Parkoviště je vybaveno zázemím pro řidiče - odpočinková místnost s televizí, automat na horké nápoje, kuchyňka, WC, sprcha. wifi připojení k internetu….

V areálu se nachází servis pro autobusy - myčka, úklid, čerpací stanice, opravny, pneuservis.

Parkoviště je vybaveno poloautomatickým závorovým systémem.

Při vjezdu si řidič odebere z vjezdového stojanu parkovací lístek. Před ukončením parkování je nutné uhradit parkovné v dispečinku parkoviště (v Kč nebo v EUR). Po uhrazení obsluha uvolní výjezdovou závoru.