Parkování zájezdových autobusů

Systém parkování zájezdových autobusů tvoří centrální odstavné parkoviště autobusů (P-BUS) nacházející se v okrajové části města a centru blíže položený výstupní a nástupní terminál (BUS-STOP), který slouží pouze pro krátkodobé zastavení autobusu umožňující výstup a nástup cestujících.

Upozornění pro přepravce a jejich řidiče:

  • Při příjezdu (odjezdu) do města slouží pro výstup (nástup) cestujících výhradně výstupní a nástupní terminál (BUS-STOP)
  • Parkoviště (P-BUS) je určeno pouze pro odstavení prázdného autobusu a není uzpůsobeno pro bezpečný pohyb většího počtu osob
  • Na území města je dopravním značením umožněno parkování autobusů pouze na vyhrazených parkovištích

NONSTOP PARKOVIŠTĚ pro autobusy: P-BUS - „V Lomu“

Cena parkování autobusu:

za každou započatou hodinu: 100 Kč
Cena parkování za 1 den (24 hodin) 500 Kč
Sankční poplatek za ztrátu parkovacího lístku 500 Kč

Praktické informace - manuál pro autobusové dopravce, skupinová turistika Český Krumlov

Výstupní a nástupní terminál (BUS-STOP)

Je situován na Chvalšinské ulici (silnice I/39 Č. Budějovice - Volary) při výjezdu z centra města směrem na Volary, Prachatice.

Jedná se o jediné regulérní místo pro bezpečné nastoupení a vystoupení cestujících ze zájezdových v Českém Krumlově v relativně pohodlném pěším dosahu centra města.

Terminál lze dosáhnout sledováním naváděcího systému s cílovou informací "P-BUS". Terminál se potom nalézá cca 300 m před vlastním BUS-Parkingem. (Při příjezdu od Volar a Prachatic potom 300 m za BUS-parkingem).

Terminál je v celoročním provozu. V denních hodinách je přítomna obsluha.

Celková kapacita je 8 stání a maximální povolená doba pro nastoupení a vystoupení osob je 20 minut. Zastavení pro nastoupení a vystoupení osob v této časové lhůtě, v případě překročení povolené doby je účtován sankční poplatek.

Terminál je ve stavu před zásadní rekonstrukcí. V současné době je nejbližší veřejné WC na parkovišti "P1" (Jelení zahrada), což je cca 250 m chůze směr centrum. Nejbližší občerstvení je přímo v areálu parkoviště.

Centrální parkoviště autobusů (P-BUS)

Je situováno na Chvalšinské ulici (silnice I/39 Č. Budějovice - Volary) při výjezdu z centra města směrem na Volary, Prachatice.

Jedná se o jediné parkoviště v Českém Krumlově specializované pro bezpečné odstavení zájezdových autobusů při návštěvě města.

Na území města platí zákaz parkování autobusů mimo vyhrazená parkoviště BUS.

Parkoviště lze dosáhnou sledováním naváděcího systému s cílovou informací P-BUS.

Parkoviště je v celoročním nepřetržitém provozu.

Celková kapacita je 31 stání.

Parkoviště je určeno pouze pro odstavení prázdného autobusu a není uzpůsobeno pro bezpečný pohyb většího počtu osob.

Parkoviště je vybaveno zázemím pro řidiče - odpočinková místnost s televizí, automat na horké nápoje, kuchyňka, WC, sprcha. wifi připojení k internetu….

V areálu se nachází servis pro autobusy - myčka, úklid, čerpací stanice, opravny, pneuservis.

Parkoviště je vybaveno poloautomatickým závorovým systémem.

Při vjezdu si řidič odebere z vjezdového stojanu parkovací lístek. Před ukončením parkování je nutné uhradit parkovné v dispečinku parkoviště (v Kč nebo v EUR). Po uhrazení obsluha uvolní výjezdovou závoru.

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: