ČKRF » Aktuálně » Museum Fotoateliér Seidel přivítalo stotisícího ná

Museum Fotoateliér Seidel přivítalo stotisícího návštěvníka

úterý, 26. března 2019

20190326_MG_7700_upr2

Stotisícího návštěvníka přivítalo českokrumlovské Museum Fotoateliér Seidel v úterý 26. března 2019 v 10 hodin. Těmito zákazníky fotoateliéru byla skupinka pěti dam z Městské knihovny v Kaplici, které si přijely v rámci akce „Březen – měsíc knihy (i u Seidelů)“ nechat zhotovit podobenku v historizujících kostýmech.

Naštěstí nebylo třeba vybírat jediného šťastlivce, překvapené dámy se mezi sebou ochotně podělily o dary. „Je to milé překvapení, zpočátku jsme sice byly trochu zaskočené, ale máme radost a určitě se do musea budeme vracet,“ uvedla vedoucí kaplické knihovny Jiřina Kostková.
  Na památku si odnesly knihu z edice Seidelova Šumava, monografii o fotoateliéru, kalendáře s Č. Krumlovem a dárkový poukaz na fotografování, který mohou využít při další návštěvě s rodinou či přáteli. Výjimečným dárkem byla i letošní novinka – kalendář na r. 2020 s vlastními snímky pořízenými během návštěvy v Seidelově fotoateliéru. Do bývalé Seidelovy vily dnes najde cestu přibližně 10 – 12 tisíc návštěvníků ročně.
 
 
 
  O jejich spokojenosti svědčí kromě řady nadšených ohlasů i získání 1. místa v soutěži Travellers' Choice 2018, které uděluje cestovatelský server Tripadvisor na základě autentických hodnocení turistů z celého světa. Návštěvníci musea se „k Seidelům“ rádi vracejí i po deseti letech jeho provozu. Museum se proto snaží každoročně připravit řadu novinek, aby měli i tito stálí zákazníci Seidelova uměleckého závodu důvod k návratu. Tradiční květnovou foto-akci občerství téma pikniku, čemuž budou odpovídat i rekvizity a celková stylizace. V červnu se budou moci děti pochlubit na fotografiích svým vysvědčením, v září zase fotoateliér přivítá novopečené prvňáčky. Chybět nebudou ani každoroční foto-akce s nejrůznější tematikou, od romantického máje pod rozkvetlou třešňovou haluzí, přes podzimní svatováclavský karban u piva až po vánoční stromeček nebo sezónu zimních radovánek v prosinci. Velkou chystanou novinkou bude zařazení letního foto-víkendu, o kterém se návštěvníci včas dozvědí více. „Na léto chystáme oživení v podobě fotografování na plovárně, podobné té, jaká bývala nedaleko Seidelova ateliéru. Návštěvníci se mohou těšit na zbrusu nové pozadí i kostýmy. Více ale prozradíme teprve, až sluníčko dá tušit příchod letních měsíců,“ prozradila vedoucí musea Zdena Mrázková. 
 
tisková zpráva