ČKRF » Aktuálně » Kniha: Šumava krajina pod sněhem

Kniha: Šumava krajina pod sněhem

středa, 29. listopadu 2017

obalka Sumava final

Kniha: Šumava krajina pod sněhem (www.seidel.cz/sumava) je dalším počinem v řadě publikací vydaných Českokrumlovským rozvojovým fondem, spol. s r. o. Fond představuje dílo fotoateliéru prostřednictvím stálé muzejní expozice, výstav, přednášek a v neposlední řadě i vydáváním publikací prezentujících dílo fotografů Josefa a Františka Seidela.

Druhá publikace z ediční řady Seidelova Šumava nazvaná Šumava – krajina pod sněhem autorů – Petra Hudičáka, Zdeny Mrázkové a Jindřicha Špinara navazuje formátem i obsahem na úspěšnou knihu z roku 2016 Lipno – krajina pod hladinou (www.seidel.cz/lipno).

 Na dobových fotografiích z Fotoateliéru Seidel, ale i jiných autorů pečlivě zpracovaných grafikem Tomášem Halamou, je zachycena zasněžená tvář šumavské krajiny, jejích horských vrcholů, přírody, památek a život lidí v závěru 19. a v první polovině 20. století. Záběry života ve sněhu a mrazu dokreslují texty dávných i dnešních spisovatelů. Vše je orámováno příběhem bratranců Paleczkových z roku 1923 popisujícím formou deníkových zápisů jeden z prvních přechodů Šumavy na lyžích. Na 260 stran, na 300 (často dosud nepublikovaných) fotografií z let 1870–2017, velkoformátové panoramatické snímky z minulého století i precizní letecké záběry ze současnosti od fotografa Libora Sváčka.

Knihu mohou zájemci zakoupit přímo v Museu Fotoateliér Seidel, v Infocentru Český Krumlov nebo si vyplnit rezervační formulář (zde) a nechat si jí zaslat na dobírku. Doporučená maloobchodní cena: 590,- Kč vč. DPH, poštovné 130,- Kč